Ta strona używa cookies i korzystając z niej, wyrażasz na to zgodę.
Jeżeli chcesz, możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.
Zamknij

Dagmara Kokowska - radca prawny

Doświadczenie i personalia

Mec. Dagmara Kokowska-Smok jest radcą prawnym. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2006 roku, po ukończeniu aplikacji, została wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Ma wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych działających w wielu branżach, w tym produkcyjnej oraz handlowej.

W szczególności specjalizuje się w doradzaniu przedsiebiorcom w skomplikowanych postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych, w ktorych stroną jest przedsiębiorca. Doradzała m. in w sprawach dotyczących realizowania obowiązków z ustawy o ochronie środowiska, zagospodarowania przestrzennego, nieruchomości, prawa budowlanego. Praktyk prawa pracy. Wieloletni praktyk w prowadzeniu spraw cywilnych w sądach. Specjalizuje się w regulowaniu stanów prawnych nieruchomości. 

Mec. Kokowska wielu lat świadczy także kompleksowe doradztwo prawne dla jednostek samorządu terytorialnego. Jest specjalistą stosowania prawa i postepowania administracyjnego oraz specjalizuje się w obsłudze inwestycji  finansowanych ze środków zewnetrznych.  

Jest trenerem, szkoli z zakresu techniki legislacji w procesie tworzenia  aktów prawa miejscowego, praktyki stosowania przepisów kodeksu postępowania administracyjnego, podatków oraz prawa pracy, prawa dotyczącego oświaty. 

Autorka publikacji z zakresu prawa oświatowego i postepowania administracyjnego a także prawa pracy. Tworzy statuty dla stowarzyszeń i przeprowadza proces ich rejestracji w krajowym rejestrze sądowym.

Włada językiem angielskim.